X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

چاپ کتاب عضو هیأت علمی گروه تربیت بدنی واحد نراق

یکشنبه 25 بهمن 1394 ساعت 09:19

با همکاری عضو هیات علمی واحد نراق کتاب ارزیابی و تشخیص آسیب‌های اسکلتی و عضلانی اثر «گرنت کوپر» ترجمه شد

 

با همکاری عضو هیات علمی واحد نراق

کتاب ارزیابی و تشخیص آسیب‌های اسکلتی و عضلانی اثر «گرنت کوپر» ترجمه شد

 کتاب ارزیابی و تشخیص آسیب‌های اسکلتی و عضلانی اثر گرنت کوپر به همت و همفکری سه تن از استادان دانشگاه جواد طاهرزاده نوش آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دانشجوی دکترای تربیت بدنی، محمد سید احمدی عضو هیات علمی دانشگاه ولایت و مهدی خوبی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور ترجمه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در مقدمه این کتاب مترجمان چنین می‌نگارند: «امروزه می‌­توان از طب ورزش به عنوان یکی از شاخه‌­های علوم ورزشی نام برد چرا که به موازات توسعه و پیچیدگی مهارت­‌های ورزشی، طب ورزش نیز دستخوش تحولات زیادی شده و در این راستا کمک شایانی به تشخیص، ارزیابی و حتی پیشگیری از آسیب‌های ورزشی کرده است

در ادامه مقدمه این کتاب چنین می‌خوانیم:آسیب­های ورزشی و پیشگیری از آن از مقولات مهم طب ورزش هستند. خوشبختانه امروزه بیشتر آسیب­های ورزشی به طور مؤثر قابل درمان بوده و غالباً افرادی که دچار صدمه می‌­شوند با تشخیص صحیح و درمان دقیق آسیب به نحو رضایت بخشی دوباره به ورزش باز می گردند.

مترجمان این اثر درباره آسیب‌های جسمانی و فیزیکی تاکید می‌کنند: «اگر بخواهیم آسیب­‌ها به شکل رضایت بخشی بهبود یابند، باید آنها را به طور صحیح و در زمان مناسب درمان کنیم. بنابراین لازم است که اساس درمان بر تشخیص صحیح و ارزیابی دقیق استوار باشد که مسئولیت اصلی آن بر عهده­ پزشک است. اما همکاری تنگاتنگ بین ورزشکار، مربی، پزشک و فیزیوتراپ از اهمیت بالایی برخوردار است

در کتاب حاضر سعی بر آن است تا در ابتدای هر فصل مختصری در مورد آناتومی هر بخش از بدن و سپس حرکات اصلی و عضلات درگیر در آن ارائه شود. پس از آن به شکل کلی، آزمون‌های ارزیابی آسیب‌های ورزشی برای تشخیص صدمه ارائه می‌شود.

در پایان مقدمه این اثر ورزشی از نگاه مترجمان می‌خوانیم: این کتاب یکی از بهترین و جامع‌ترین منابع ارزیابی آسیب­های ورزشی بودهکه شامل آزمون­های متنوع می باشد و در همه­ جا قابل احرا خواهد بود.


http://www.ana.ir/news/83479 مشاهده اصل خبرمنعکس شده درخبرگزاری آنا  :

تهیه وتنظیم : محمد بهشتی صدر

مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی نراق

مسابقه فوتسال چهارجانبه در واحد نراق

دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 09:27
به اطلاع کلیه دنشجویان گرامی می رساند تربیت دنی واحد نراق در نظر دارد به مناسبت ایام فرخنده دهه فجر یک دوره مسابقه چهارجانبه فوتسال برگزار نماید. از علاقممندان دعوت می شود جهت هماهنگی با شماره 09133644761 تماس حاصل نمایند.

برگزاری مسابقات همگانی در واحد نراق

دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 09:25
تربیت بدنی واحد نراق در نظر دارد به مناسبت دهه فجر یک دوره مسابقات همگانی برگزار ننماید: از علاقمندان دعوت می شود حضور خود را در این دوره از مسابقات با اس ام اس به شماره 09133644761 اعلام نمایند.
طناب کشی، دارت، طناب زنی، روپایی، پنالتی، فوتبال دستی،

همراه با جایزه

میزبانی واحد نراق در مسابقات فوتسال دانشجویی استان مرکزی

دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 09:18

به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند واحد نراق میزبان سومین دوره مسابقات فوتسال دانشجویی استان مرکزی است.

زمان مسابقات:94/12/22 لغایت 94/12/25

از کلیه دانشجویانی که در رشته ورزشی فوق مهارت دارند دعوت می گردد در جلسه انتخابی تیم شرکت کنند.

شماره تماس جهت هماهنگی:

09133644761مسابقات والیبال دانشجویی

دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 09:13

به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند مسابقات والیبال دانشجویان برادر  استان مرکزی به میزبانی واحد ساوه مورخ 17/12/ لغلیت 18/12/ 94 برگزار می گردد. از کلیه دانشجویانی که سابقه فعالیت در رشته والیبال را دارند  دعوت می گردد در جلسات تمرینی شرکت کنند.

شماره تماس جهت هماهنگی:09133644761

میزبانی واحد نراق در مسابقات والیبال خواهران

دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 09:09
به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند سومین دوره مسابقات والیبال خواهران دانشگاه آزاد استان مرکزی 26/11/94 لغایت 28/11/94  همانند سال گذشته به میزبانی واحد نراق برگزار خواهد گردید. در این دوره از مسابقات 5 تیم از واحد های نراق، اراک، ساوه، محلات و دلیجان حضور خواهند داشت.
مدیریت تربیت بدنی واحد نراق

میزبانی واحد نراق در مسابقات والیبال خواهران

دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 08:55
به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند سومین دوره مسابقات والیبال خواهران دانشگاه آزاد استان مرکزی 26/11/94 لغایت 28/11/94  همانند سال گذشته به میزبانی واحد نراق برگزار خواهد گردید. در این دوره از مسابقات 5 تیم از واحد های نراق، اراک، ساوه، محلات و دلیجان حضور خواهند داشت.
حوزه تربیت بدنی واحد نراق