تغییرات جدید در دروس تربیت بدنی عمومی 1 و 2 دانشگاه آزاد اسلامی

چهارشنبه 14 مرداد 1394 ساعت 08:26

اگر به لیست ارائه دروس جدید رشته خود در واحد دانشگاهی مراجعه کنید ،تغییرات دروس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲ را مشاهده خواهید کرد که به جای دروس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲ در دانشگاه آزاد ، دروس جدیدی جایگزین شده اند.

به اطلاع کلیه دانشجویان محترم  دانشگاه آزاد  می‌رساند بر اساس جلسه ۸۴۲ مورخ ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۲ شورای عالی برنامه‌ریزی آموزش عالی، دروس ، سرفصل و تعداد واحدهای دروس تربیت‌بدنی عمومی تغییر یافته است که تغییرات دروس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲ بر اساس موارد زیر می باشد:

۱- درس تربیت بدنی و ورزش ۱ جایگزین دروس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲ شده است .

۲- درس تربیت بدنی ویژه و درس ورزش ویژه برای دانشجویانی است که به هر دلیل پزشکی قادر به شرکت در کلاس های معمول تربیت بدنی و ورزش ۱ نمی باشند.

نکته : دانشجویانی که واحد تربیت بدنی ویژه و ورزش ویژه را انتخاب می کنند ، بایستی به نکات زیر توجه و طبق آن اقدام نمایند :

      – مراجعه به پزشک متخصص مربوط ، برای اخذ گواهی پزشکی

      – مراجعه به پزشک معتمد دانشگاه برای تأیید گواهی

      – ارایه مدارک تأیید شده به مدرس درس در ساعت و روز مقرر کلاس ، حداکثر تا یک روز قبل از زمان حذف و اضافه

3- دروس ورزش 2 و ورزش 3 به شکل اختیاری به چارت درسی اضافه گردیده است


4- ارزشیابی عملی بر اساس توانایی و وضعیت سلامتی دانشجو و میزان پیشرفت او انجام می شود.

 

نکـــــــات مهـــــــــم در تغییرات دروس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲ :

۱ – یادآور می‌شود آن دسته از دانشجویانی که درس (تربیت‌بدنی ۱) را گذرانده‌اند ولی (تربیت‌بدنی ۲) را نگذرانده‌اند، می‌بایست درس (ورزش ۱) رابه جای (تربیت‌بدنی ۲) انتخاب نمایند.

۲ – آن دسته از دانشجویانی که دروس تربیت بدنی ۱ و ۲ را گذرانده اند ، احتیاجی به اخذ دروس جدید جایگزین شده ندارند.

۲ – درس تربیت بدنی ویژه و درس ورزش ویژه برای دانشجویانی است که دارای شرایط خاص هستند و این درس نیز جایگزین تربیت بدنی ۱ و ۲ شده است.

۳ – دانشجوی شرایط خاص، دانشجویی است که در زمان انتخاب واحد دارای شرایطی از قبیل: معلولیت حسی و جسمی، بیماری های خاص مانند فشار خون بالا،آسم، دیابت، سرطان،پیوند عضو، کمردرد، بارداری، مشکلات قلبی- عروقی وبیماری هایی از این نوع و با تایید پزشک معتمد دانشگاه باشد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.